מאז שאני זוכר את עצמי, הייתי חנון עם חיבה יוצאת דופן לידע איזוטרי, משונה ואקלקטי. נולדתי וגדלתי ברעננה, ותחומי העניין שלי היו שונים ומגוונים – מיתולוגיה יוונית וציור קומיקס, ביוגרפיות של דיקטטורים קומוניסטים וסיפורים על אבירים אירופאים, בלשנות ערבית וחקר האידיאולוגיה הפיקטיבית של הג'דיי מ"סטאר וורז". 

כשהגעתי לאוניברסיטה, תיעלתי חיבה הזו למקצוע של ממש – היסטוריה. תמיד מצאתי הומור מסוים במציאות, וככל שהתעמקתי יותר בהיסטוריה של המערב מצאתי עוד ועוד הוכחות שהמציאות עולה על כל דמיון. למדתי איך החלטות שהתקבלו בחטף לפני מאות שנים ועדיין משפיעות עלינו. ראיתי איך דברים שנראים לנו טבעים ומובנים מאליהם הם לעתים תוצאה של מאות שנות מאבק. הבנתי שההיסטוריה היא לא יותר מאוסף של אירועים מוזרים, מצחיקים, מפחידים ומרגשים שאנחנו, כמו מספרי סיפורים מוכשרים במיוחד, שוזרים שוב ושוב לנרטיבים אישיים, קבוצתיים ולאומיים. 

כיום, אני דוקטורנט בבית הספר להיסטוריה של אוניברסיטת תל אביב. אני מתמקד בסיפורים הקטנים, המוזרים ויוצאי הדופן. הדרך בה ההתנהגות שלנו מושפעת ממאות שנים של הנחות יסוד וקונבנציות. הסיפורים הקטנים שאנחנו מספרים על עצמנו ועל העולם. המקומות שבהם אגדה הופכת למציאות – ולהפך. התשוקה הגדולה ביותר שלי היא המאה ה-19, בה נראה כאילו הכל היה גדול, מפואר ומוזר יותר. מדי פעם אני גם הולך אחורה בזמן, בעקבות הסיפורים המרתקים, המוזרים והמשעשעים ביותר.

אני פועל גם מחוץ לאקדמיה – כי מה זה ידע כשהוא נשאר לבד בספריה? ב-2014 הקמתי עם מספר חברים ללימודים את דף הפייסבוק "היסטוריה גדולה בקטנה", שמגיש מדי יום פוסט קצר על אירוע היסטורי לקהל של עשרות אלפי קוראים. ב-2018 התרחבנו לפודקאסט בו אנו מראיינים את מיטב חוקרי ההיסטוריה בארץ על תחום המחקר שלהם, לקהל של אלפי מאזינים.

בין לבין, התחלתי להרצות גם באופן עצמאי. הגעתי לפאבים, מוסדות ממשלתיים, חוגי בית, ארגונים פרטיים, בתי אבות והיד עוד נטויה. ואם משהו מהנושאים שבהם אני מתעסק קוסם לכם – אני יכול להגיע גם אליכם.